Bize e-mail gönderin
Bizi arayın
 • Türkçe
 • English

Başarılı bir Youtube kanalı, özellikle çok sayıda aboneniz olduğunda harika bir gelir kaynağı olabilir. Daha fazla aboneniz olduğunda, kanalınız daha iyi olma eğilimindedir.

Youtube algoritması çoğu kişi için genellikle gizemli olabilir, ancak kesinlikle daha büyük abonelik numaralarına sahip kanallara öncelik verir. Bu makale ile daha fazla Youtube abonesi edinmek için tam olarak bilmeniz gerekenleri size anlatacağız.

İzleyicilerinizi Neden Abone Olmaya Teşvik Etmelisiniz?

Youtube kullanıcılarını kanalınıza abone olmaya teşvik etmek, Youtube kanalınıza ve markanıza büyük fayda sağlayabilir. Bu faydalardan bazıları şunlardır:

 • Youtube arama görünürlüğü: Youtube algoritması, daha yüksek abonelik sayılarına sahip kanallara arama sonuçlarında daha fazla görünürlük sağlar.
 • Artan etkileşim: Artan abone sayısı, daha iyi etkileşime ve Youtube analizlerinde önemli gelişmelere yol açabilir
 • Daha fazla marka gösterimi: Daha yüksek abone sayısı, Youtube'daki varlığınız için daha fazla görünürlük anlamına gelir ve marka pazarlama stratejinizi geliştirmenize yardımcı olur.

Youtube'da 100 Abone Sınırını Aşmak

Abone sayınızı artırmak karmaşık görünebilir, ancak imkânsız değildir. Youtube kanalınız için 1000 abone kazanmak, öncelikle video kalitesi, içerik dâhil oluşturduğunuz videoların türlerine ve tanıtımınıza bağlıdır. Abone sayısı arttıkça, Youtuber'ların ne kadar kazandığını sormak bir sonraki adımdır.

1.000 aboneye ulaşmak için ortalama süre değişir, bazıları bir veya iki ay içinde bu rakamları yakalayabilir. Kanalınızda Youtube abonelerini artırmak için gereken yöntemlerden bazılarını inceleyeceğiz.

Youtube Aboneleri Kazanmanın 12 Yolu: İzleyicilerinizi Abone Ol Düğmesine Basmaya Teşvik Edin

Organik büyüme ve ücretli reklamlar istiyorsanız, Youtube abonelerini artırmak için birkaç farklı yol izleyebilirsiniz. Ancak, başlangıçta, ücretsiz Youtube aboneleri ararken üstlenebileceğiniz en iyi strateji tutarlılıktır.

Sürekli bir Youtube kanalı büyümesi, düzenli olarak içerik oluşturup yüklemek, bir video pazarlama stratejisine sahip olmak ve kanalınızdaki etkileşim düzeylerini korumakla ilgilidir. Youtube kanalınızın başarılı ve daha popüler olmasına yardımcı olacak bazı ipuçları şu şekildedir;

 1. İzleyicileri Her Videoya Abone Olmaya Teşvik Edin

Yüklenen her yeni videoda, izleyicileri beğenmeye, yorum yapmaya ve abone olmaya teşvik etmek için bir tür isteminiz olmalıdır. Bu, yeni bir videonun başında veya sonunda olabilir. Bunun yanı sıra izleyicilerin tıklayıp abone olmaları için standart bir Youtube abone ol düğmesi grafiği ekleyebilirsiniz.

 1. Bir Kanal Fragmanı Oluşturun

Kanal fragmanları, sizinle ilgili hızlı bir genel bakış içeren ve görüntüleyenlerin ne tür içerik oluşturduğunuzu anlamalarına yardımcı olan kısa bir videodur. İzleyicilerin kanal sayfanıza geldiklerinde ilk gördükleri şeyin bu olmasını sağlamak için fragmanınızı Youtube kanallınıza yükleyebilir ve sabitleyebilirsiniz.

 1. Video Başlıklarını Optimize Edin

Daha fazla abone kazanmak için, izleyicilerin belirli konuları ararken videonuzu bulmasını sağlamak çok önemlidir. Bu nedenle, video başlıklarınızı optimize etmenin, Youtube SEO'ya yardımcı olduğu ve izleyicilerin içeriğinizi bulmasını kolaylaştırdığı unutmayın.

 1. Hedeflenen Kanal Açıklamalarını Yazın

Youtube SEO'nun bir başka önemli parçası ise Kanal açıklamalarıdır. Kanal açıklamanızda ne tür içerik oluşturduğunuz, bunun kimler için en iyisi olduğu ve görüntüleyenlerin videonuzu izleyerek neler kazanabileceği konusunda net olun. Kanal açıklamanızı yazarken anahtar kelimeler ve içerik konusunda ne kadar spesifik olursanız, arama sonuçlarında o kadar iyi konumlanırsınız.

 1. Blog Yazılarında Youtube Videolarını Tanıtın

Aboneleri artırmak için videolarınızı diğer platformlarda tanıtmak oldukça faydalı olacaktır. Videoları tanıtmanın ve yeni bir video oluşturduğunuzda daha fazla izleyicinin içeriğinize gelmesini sağlamanın iyi bir yolu blog yazılarında onlardan bahsetmektir. Özellikle çok sayıda takipçisi olan bir blog, size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

 1. Youtube Analytics'in Derinliğine Dalın

Youtube gibi sosyal medya platformları çok fazla veri toplar. Youtube hesabınız aracılığıyla analizlere erişebilir ve algoritmanın içeriğinizi nasıl tanıttığı konusunda değerli bilgiler edinebilirsiniz. Kullanıcı etkinliğine ve diğer videolara katılımına bağlı olarak, bir sonraki videonuz için daha stratejik bir arama motoru optimizasyonu stratejisi oluşturabilirsiniz.

 1. Youtube Videolarınızı Sosyal Medyada Tanıtın

Başka bir pazarlama stratejisi, başarılı video tanıtımı için sosyal medya sitelerinde yer almanızı sağlamaktır. Bu, arama sonuçlarındaki varlığınızı artırmaya yardımcı olur ve markanızı daha da geliştirmek için diğer sosyal medya sitelerindeki etkileşimi artırır.

 1. Bir yükleme planı oluşturun

Tutarlı bir gönderi planına sahip olmak, görüntüleyenleri kanalınıza bakmaya teşvik eder ve Youtube kitlenizi oluşturmaya yardımcı olur. Özellikle yeni bir kanal için, izleyicilerin ne zaman yeni videolar yükleyeceğinizi bilmeleri için bir programınızın olması çok önemlidir. İzleyiciler daha sonra bir sonraki videoyu kaçırmamak için abone olabilir ve bu da etkileşimi artırır.

 1. Farklı Türlerde Videolar Yapın

Yaptığınız video türlerini çeşitlendirmek abone sayınızı artırabilir. Daha uzun videoların yanı sıra kısa bir video oluşturmak, daha geniş bir kitleye hitap eder ve ilgi alanlarına göre ilgi çekici videoları izleyebilirler. Kanalı ilginç tutmak için uzun videolar ve kısa videolar yayınlayabilirsiniz. Uzun videolar, algoritmanın arama sonuçlarında görünürlüğü artırmak için kullandığı kritik bir ölçüm olan izlenme sürenizi de artırır.

 1. İlgi Çekici ve Kaliteli İçeriği Hedefleyin

Daha fazla kanal abonesi ve görüntülenme elde etmek için her zaman ilgi çekici ve kaliteli içerik oluşturduğunuzdan emin olmanız gerekir. İzleyicilerin nelerden hoşlandığını daha iyi anlamak için verilerinize ve analizlerinize bakın. Maksimum etkileşim için video uzunluğuna dayalı Youtube görüntülemeleri, yorumları, beğenileri ve izlenme süresi gibi kriterleri takip edin.

 1. Youtube Kanalınız için Video Oynatma Listeleri Oluşturun

Video oynatma listeleri, alakalı içeriği düzenlemenin ve Youtube kullanıcılarının bulmasını kolaylaştırmanın harika bir yoludur. Videoları listelerde bir araya getirmek, kanalınızı düzene sokar ve kullanıcılara ne kadar içerik oluşturduğunuzu gösterir. Oynatma listeleri, düzenli olarak bulması kolay içerikler yayınladığınızı görebildikleri için kullanıcıları kanalınıza abone olmaya teşvik etmeye yardımcı olur.

 1. Anahtar Kelime Araştırması Yapın

Anahtar kelime araştırması, kullanıcıların içeriğinizi bulmasına ve kanalınıza abone olmasına yardımcı olmanın bir başka önemli yoludur. Video başlıklarının, video açıklamalarının ve kanal açıklamalarının, videolarınızı arama sonuçlarında öne çıkarmak için doğru anahtar kelimeleri içerip içermediğini görmek için kendi videolarınızı aratın.

Bugünden Başlayan Youtube Aboneleri Kazanın

Bugünden itibaren Youtube'da organik olarak daha fazla abone almayı düşünüyorsanız, en iyi yol görüntüleyenleri sürekli olarak abone olmaya teşvik etmek ve kullanıcılar ilgili içerik aradıklarında en iyi sonuçlar için videolarınızın optimize edilmesini sağlamaktır. Tutarlı çaba ve stratejik bir yükleme programıyla, kısa sürede Youtube kanalınızda iyileştirilmiş etkileşim ve abone sayıları görmeye başlayacaksınız. Ve nihayetinde bu, sahip olduğunuz abone sayısından yararlanabilmeniz için daha fazla iş fikrine yol açacaktır.