Bize e-mail gönderin
Bizi arayın
  • Türkçe
  • English

Dünyanın tümünde var olan duraksız değişim, teknolojik yeniliklerle beraber yeni bir çağ başlattı; dijital çağ. Dijital çağ ile beraber hayatımıza yeni iş alanları ve yeni kavramlar girmiştir. İnternet ve sosyal medya bu kavramların en yaygınlarıdır. Bu kavramlardan biri de, bizim hizmet verdiğimiz alanlardan biri olan “influencer”dır. Ajans Umb olarak çağın gerektirdiklerini takip eden, alanında iddialı influencer ajansı diğer bir adıyla fenomen ajansıyız.

Instagram, Facebook, Youtube gibi platformların yükselişi, sosyal medya kanallarında içerik üretmeye başlayan insanların sayısında artışa sebep olmuştur. Bizlerin de sık sık kullandığı sosyal medyada, içerik üreten, belirli bir hedef kitleye ulaşan ve bu kitleler üzerinde bir etkiye sahip olan, kanaat önderi olarak görülen kişilere influencer veya fenomen denmektedir.

Günümüzde bir meslek haline gelen influencerlık, getirdiği kazanca ek olarak dünya çapında varlığını kanıtlamış markalar tarafından da benimsenen ve reklam aracı olarak kullanılan bir alan haline gelmiştir. Dolayısıyla hem markalar hem de fenomen olarak isimlendirdiğimiz kişiler için bir influencer ajansı ile çalışmak kaçınılmaz olmuştur.

Bu kadar çok influencer ajansının içinden hangisi ile çalışacağım diye düşünüyorsanız, doğru adrestesiniz! Ajans Umb olarak markaların sosyal medyada izlemesi gereken yolu göstermek, markanıza sosyal medya hesabı açmak ve onu yönetmek, markanızın reklamı için uygun olan influencer hesaplarını bulmak gibi süreçleri sizler adına gerçekleştiriyoruz.

Influencer Ajansı Nedir ve Fenomen Ajansı İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Influencer ajansı, influencer olarak adlandırdığımız, kitleler üzerinde etki bırakma gücüne sahip sosyal medya profilleri ile dünya çapında varlığını kanıtlamış ya da yerel olarak çalışan markaların/firmaların iş yapmalarını, işbirliği içinde olmalarını sağlayan bir dijital reklam ajansıdır. “Sosyal medya hesaplarımın profesyoneller tarafından yönetilmesini istiyorum”, “sosyal medyada var olmak istiyorum” ya da “Markamı sosyal medya ile büyütmek istiyorum” diyorsanız doğru adrestesiniz!

Influencer marketing, dünya çapında trend haline gelmiş, küresel ve yerel pazarlamanın en önemli reklam yöntemi olarak görülmektedir. Bizde alışılmış reklam yöntemlerini geride bırakarak, sizlere sosyal medya üzerinden dijital pazarlama imkanı sunan bir influencer ajansıyız. Dijital çağın gerekliliklerini her daim göz önünde bulunduruyoruz ve influencer kampanyalarımızı bunlara göre düzenliyoruz.

Markanız ister yerel ister global olsun, influencer marketing markanızın imajını arttırmak ve satışlarını yükseltmek için yatırım yapmanız gereken bir yöntemdir. Aksi takdirde geleneksel yöntemler arasında rekabet gücünüzü kaybedebilirsiniz. Dijital rekabette hak ettiğiniz yeri almanız için buradayız.

Ajans Umb olarak bir influencer marketing ajansıyız. Dijital pazarlamada gün geçtikçe artan rekabet ortamını göz önünde bulundurarak, sizler için doğru olan pazarlama stratejilerini oluşturuyoruz. Takipçi sayılarına, hedef kitle analizine, geri dönüş oranlarına bakarak sizlerin influencer kampanyalarında var olmanızı sağlıyoruz. Bizimle çalıştığınız andan itibaren, inflencer pazarlamanın etkileşimlerinizdeki farkını göreceğinizi garanti ediyoruz. Bunun için size ve firmanıza özel pazarlama stratejileri hazırlıyoruz.

Markanızın tanıtımı için çalışacağınız influencerler dörde ayrılır; makro, micro, nano , celebrity influencerlar. Influencerın makro, micro, nano , celebrity olduğunu nasıl anlayacağım, hangi tür fenomen ile çalışmam gerekiyor diye düşünüyorsanız, sizleri bu konuda yönlendireceğimizden emin olabilirsiniz. Markanız için oldukça önem taşıyan, ınfluencer marketing için doğru influencerı bulma sürecinde sizinleyiz.

Influencer Ajansında Makro, Mikro, Nano, Celebrity

Kullanıcılar üzerinde etki bırakan, bir ürünü satın aldırabilecek kadar güven duyulan, fikrine itibar edilen sosyal medya kullanıcılarına influencer, yani “etkileyen” diyoruz. Bir sosyal medya profilinin makro, micro, nano ya da celebrity olduğuna öncelikle takipçi sayılarına bakarak karar veriyoruz. 100.000 ile 1 milyon arasında takipçi sayısına sahip olan influencerlara makro influencerlar diyoruz. Makro influencerlarda gözlenen en önemli katkı, markanızın kısa süre içinde çok sayıda kişiye ulaşabilmektir. Dolayısıyla markanızla ilgili geri dönüşlerinizi mümkün olan en kısa sürede alırsınız.

Mikro influencerin ise takipçi sayıları, hitap ettiği kitle sayısı daha azdır fakat sektördeki niş alanlar için uygundur. Hedef kitlenizin daralsa da, hitap ettiğiniz kesim çalışma alanınızla doğrudan ilgilenen kişilerdir. Takipçi sayısının az olması, geri dönüşlerin az olacağı anlamına gelmeyecektir. Markanız için en doğru seçimi yaparak, süreci sizin en çok fayda sağlayacağınız şekilde sürdürüyoruz.

Nano influencerlar takipçi aralığı 1.000 ila 10.000 arasında olan, takipçileri yakın çevresi, dostları, arkadaşları olarak tanımladığımız bir influencer türüdür. Nano influencer ile çalışmak; markaların yeni trendi diyebiliriz. Nano influencerların takipçileri tamamen organik olduğundan marka iş birlikleri de doğal ve gerçekçi görünecektir. Bu sebeple tanıttığı ürün veya hizmet takipçi gözünde satın alınmaya değer bir algı olarak kodlanacaktır.

Celebrity influencerlar; hepimizin bildiği tanıdığı, oyuncular, tv ünlüleri, sosyetik isimler, fenomenler, sanatçılar’dır. Bu influencer türü daha önce ünlü olmuştur ve deneyimlerini sosyal medyada paylaşır. Tanınırlığı yüksek bu isimlerin fan kitleleri de olduğundan tanıtımını yaptığı ürün ve hizmetler güvenirlik vermektedir.

Tüm bu kriterleri göz önünde bulundurarak, hem markalar hem de influencerlar için sosyal medya desteği sunuyoruz. Size en uygun sosyal medya platformunu belirleyerek, size uygun kriterlerle çalışıyoruz. En ufak bir alışverişin bile artık internetten yapıldığını, insanların internete duyduğu güveni ve influencerların etkileme gücünü göz önünde bulundurursak bir fenomen ajansı ile çalışmanın kaçınılmaz olduğunu söyleyebiliriz. Facebook, Instagram gibi sosyal medya uygulamalarında öne çıkmak, fark oluşturmak için sizinleyiz.

Bizimle çalışarak Türkiye’nin her noktasına bir tıklama kadar uzaklıkta olup, influencer olarak farklı bir adım atıp, marka olarak bilinirliğinizi arttırın. Sürdürülebilir başarı ve influencer iletişimi için, başarı ve verimlilik odaklı çalışmalarımızla sizlere gereken stratejileri sunuyor ve bu süreçte sizinle beraber yol alıyoruz. Ajans Umb olarak, sektördeki deneyimlerimize dayanarak aradığınız Influencer ajansının biz olduğumuzu söylüyor ve arayışınıza son veriyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz birçok projeden aldığımız güven ve tecrübe ile sizlerleyiz. Analiz yapılmayan, profesyonellikten uzak, kampanya raporlarının gözden geçirilmediği  yöntemlerden bizden oldukça uzak! Influencerlar ile firmaların birlikte gelişmesini ve büyümesini sağlamak bizim temel vizyonumuzdur. Web sitemizi inceleyerek sunduğumuz diğer hizmetleri inceleyebilirsiniz. Bizimle çalışmak isterseniz iletişime geçmeniz yeterli.