Bize e-mail gönderin
Bizi arayın
  • Türkçe
  • English

Sosyal medya kullanımı, günümüzde tüm dünya çapında oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Sosyal medya platformlarının milyonlarca kullanıcı vardır. Bu durumdan etkilenen alanlardan biri ise tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarıdır. Bu alışkanlıklara bağlı olarak pazarlama anlayışı kökten değişimlere uğramıştır.

Teknolojik gelişmelerin ışığında geleneksel pazarlama yöntemleri ter edilerek dijital pazarlama stratejilerine geçiş yapılmıştır. Birçok marka, geleneksel yöntemlerdense çok daha verimli ve düşük maliyetli olan sosyal medya ve web siteleri tanıtımlarına yönelmiştir. Milyonlarca kullanıcının alışveriş yaparken özellikle sosyal medyadan etkilenmesi, markaları da bu yöne itmiştir. 

Markaların hedef kitlerine çok daha kolay ulaşabiliyor olması, tanıtım maliyetlerinin düşüklüğü, kitleye doğrudan ulaşabilme, tüm rakamların istatistiksel olarak analiz edilebiliyor olması sosyal medyayı çok daha önemli hale getirmiştir. Bununla birlikte sosyal medyanın markalar tarafından kullanımı ile kişisel kullanım arasında çok büyük farklar vardır. Markaların sosyal medya hesapları çok daha profesyonel bir şekilde yönetilmelidir.

Bu anlamda bir sosyal medya ajansı ile çalışmak, markanızın istediği seviyelere ulaşmasını kolaylaştıracaktır. AjansUMB olarak genç ve dinamik ekibimizle, ihtiyacınız olan tüm sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı hizmetini sunuyoruz. Hedef kitlenize ulaşmak ve sektörde öne çıkmak için profesyonel ekibimiz size birçok farklı çözüm sunarak, dijital pazarlama konusunda ortağınız olacaktır.

Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

Sosyal medya platformları ve ağları üzerinden hedef kitleye ulaşarak bir hizmetin ya da ürünün tanıtılmasına ve mevcut potansiyelin müşteriye dönüştürülmesine sosyal medya pazarlaması adı verilmektedir. Sosyal medya pazarlamasının temel amaçlarından biri, markanın bilinirliğini arttırmak, sosyal medya ve web sitenizin organik trafiğini arttırmaktır. Bu durum hedef müşteri kitlesi ile doğrudan iletişim kurmanızı sağlar. 

Her geçen gün yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde dijital medya sürekli olarak büyümektedir. Bu da sosyal medya pazarlamasının önemini her an daha fazla arttırmaktadır. Günümüzde birçok marka potansiyel müşterilerine sosyal medya üzerinde ulaşmak istemektedir. Neredeyse herkesin bir sosyal medya hesabı olduğu düşünüldüğünde bunda şaşırılacak herhangi bir durum yoktur. Geleneksel pazarlama taktiklerinin günümüzde yetersiz kalması ve değişime ayak uyduramaması nedeniyle dijital pazarlama kavramı ortaya çıkmıştır. Dijital pazarlama stratejilerinde en önemli ayağı ise sosyal medya pazarlaması oluşturur. 

Sosyal medya reklam yönetimi günümüze markaların olmazsa olmazıdır. Bu alanlara yatırım yapmak neredeyse mecburi bil hale gelmiştir. Peki, sosyal medya hesaplarını nasıl yönetmek gerekir? Hiç şüphesiz markanızın sosyal medyada tanıtımlarını daha etkin bir şekilde sağlamak için profesyonel hizmet almanız gerekir. Sosyal medya yönetimini oldukça karmaşık ve zor bir süreçtir.

Tekirdağ Sosyal Medya Yönetimi ve Ajansı Nedir? 

Sosyal medya ajansı, markaların kültürlerine uygun olarak, hedef kitlesine ulaşmasını sağlamak amacıyla birçok farklı çalışma yürütür. Metin, görsel, video üretimi ve tanıtım kampanyaları düzenlenmesi gibi yollar ile bu ajanslar, bir strateji belirler ve bu doğrultuda markanızın bilinirliğini arttırmayı hedefler.

Geleneksel pazarlama yöntemlerinin yerini dijital yöntemlere bırakmasıyla birlikte sosyal medya danışmanlığı da çok daha önemli bir hal almıştır. Bu danışmanlar sosyal medya konusunda markanıza uygun bir strateji belirler ve neler yapabileceğiniz konusunda size yardımcı olurlar. Ajanslardan alabileceğiniz danışmanlık hizmetiyle markanızın tanıtımlarını çok daha efektif bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra sosyal medya yönetimi konusunda bir ajansa başvurmanız size çok fazla fayda sağlayacaktır.

Kişisel sosyal medya kullanımı ve kurumsal kullanım arasında çok büyük farklar vardır. Kurumsal sosyal medya hesaplarında tüm paylaşımlar, takvimleri, içerikleri hatta saatleri daha ayarlanarak belirli bir plan, program çerçevesinde yapılmalıdır. 

Peki, markanız sosyal medya ajansıyla ve uzmanlarıyla nasıl çalışır? Bu ajanslar size nasıl daha fazla yardımcı olurlar?

Sosyal Medya Ajanslarıyla Çalışın

Günümüzde tüm markalar için bir sosyal medya pazarlama stratejisi oluşturmak hayati önem taşır. Yapılacak hatalı planlamalar, markalara zaman ve maddi kayıplar olarak geri dönecektir. Bunlardan çok daha önemlisi sosyal medyada yapacağınız hatalar, markanızın itibarını kaybetmesine yol açabilir. Kullanıcıları tarafından göz önünde tutulan bir markaya sahipseniz, tüm paylaşımlarınızın ince eleyip sık dokunarak hazırlanması gerekir.

Bu gibi olumsuz bir durum yaşamamak için markaların kendine özgü stratejiler belirlemesi gerekir. Takipçi sayısı ve etkileşim başarının unsurlarından yalnızca bazılarıdır. Asıl önemli olan ise içerikte kullanılan dil ve hizmetin ne kadar kaliteli olduğudur. Sosyal medyanın reklamları kullanılarak takipçi sayınızı arttırmak oldukça kolaydır. Örneğim Instagram reklam alanı kullanılarak, hedef kitlenize ulaşmak çok kolay olacaktır. Buna karşın kaliteli bir içerik sunmuyorsanız, hedef kitleniz potansiyel müşterilere dönüşmüyorsa, bu başarısız bir tanıtım kampanyasıdır.

Tekirdağ sosyal medya uzmanı ya da daha geniş çaplı bir danışman arıyorsanız, bize başvurarak, sosyal medyada markanızın başarılı kampanyalar yürütmesini sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Markanız için bir sosyal medya ajansı tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir dizi faktör vardır. Bu faktörlerin başında deneyim gelmektedir. Sosyal medya ajansı seçerken, referanslarını incelemeniz, markanız açısından pozitif olacaktır. Daha önce firmanın çalıştığı sektörleri, müşterilerin geri dönüşlerini, çalışmaların zamanlaması gibi kriterlere dikkat edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra seçtiğiniz ajansın, birden fazla alanda hizmet veriyor olması markanıza birçok fayda sağlayacaktır. Dijital pazarlama oldukça geniş bir kavramdır. Sosyal medya yönetimine dair birçok farklı teknik vardır. Farklı teknikleri kullanan bir ajans, markanızın tanıtımını çok daha efektif bir şekilde gerçekleştirecektir.

Bunun yanı sıra seçtiğiniz ajansın ekibini mutlaka inceleyin. Sosyal medya yönetimi bir ekip işidir. Ekibinde sosyal medya uzmanı, reklam yöneticisi ve grafik tasarımcı gibi çalışanların olması markanıza da birçok fayda sağlayacaktır.

Sosyal Medya Yönetimi için AjansUMB’yi Tercih Edin!

Sosyal medya alanında öne çıkmak, markanızın bilinirliğini ve müşteri sadakatini arttırmak, çeşitli kampanyalarla PR çalışmaları yapmak tam bir ekip işidir.

AjansUMB her daim başarıyı hedefleyen genç ve dinamik kadrosuyla bu konuda size yardımcı olacaktır. “Markanız markamızdır” ilkesini benimsemiş olan AjansUMB sektörde uzun yıllardır hizmet vermektedir. Deneyimli kadrosu, beklentilerinizi ve taleplerinizi anlayarak, markanıza uygun ve özgün çözümler üretir. Bunun yanı sıra uzman kadrosuyla AjansUMB, yenilikçi yaklaşımlara sahiptir. Bu sayede markanız günün gerekliliklerini anlayarak, gerekli değişime ve dönüşüme rahatlıkla kavuşacaktır.

Siz de sektörünüzün öncüleri arasına girmek, dijital dünyada dikkat çekmek istiyorsanız, bize başvurabilirsiniz. Tekirdağ sosyal medya ajansı olan bizimle iletişime geçerek avantajlı tekliflerimizden ve kaliteli hizmetimizden faydalanmak için hemen bilgi alabilirsiniz.